Rachunkowość

Na co zwracać uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

14/11/2018

Każdy przedsiębiorca chciałby, aby jego firma funkcjonowała jak najlepiej. Taka działalność składa się jednak z mnóstwa mniejszych i większych spraw, które wymagają naszej nieustannej uwagi. Ciężko poradzić sobie z nimi wszystkimi na własną rękę, dlatego część obowiązków, takich jak chociażby księgowość, warto oddelegować w ręce specjalistów. Obecnie, liczba biur rachunkowych, które oferują nam swoje usługi jest jednak na tyle duża, że podjęcie decyzji może być nie lada wyzwaniem. Na co zatem zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania wyboru?

Ubezpieczenie, czyli absolutne minimum

Jeśli zależy nam na tym, aby spać spokojnie, nie martwiąc się o to czy nasz księgowy właściwie zajmuje się naszymi sprawami, upewnijmy się, że nasze biuro rachunkowe jest odpowiednio ubezpieczone. W wielkim skrócie chodzi o ubezpieczenie od popełnienia ewentualnych błędów przez osoby odpowiedzialne za naszą księgowość. Taki dokument jest dzisiaj standardem wymaganym przez prawo, jednak dla pewności dopytajmy osoby reprezentujące biuro, czy zostało ono faktycznie ubezpieczone i w jakim zakresie.

Nowoczesne rozwiązania

Żyjemy w czasach, gdy niemalże każdą czynność możemy sobie ułatwić przy pomocy komputera i Internetu. Dobrze zatem, jeśli wybrane przez nas biuro rachunkowe będzie korzystało z tych możliwości. Przede wszystkim, warto dowiedzieć się czy możliwy jest obrót dokumentacją w trybie online. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Dzięki temu, nie musimy każdego miesiąca wędrować ze stosem faktur na papierze do biura rachunkowego. Wystarczy kilka kliknięć myszki, aby szybko znalazły się one u naszego księgowego.

Biuro rachunkowe z Dąbrowy Górniczej - TAX BONUS
Biuro rachunkowe z Dąbrowy Górniczej – TAX BONUS

Bardzo ważne jest także to, aby wybrane przez nas biuro rachunkowe korzystało z powszechnie używanego oprogramowania księgowego. W przypadku, gdy zdecydujemy się zrezygnować z jego usług, nie będzie problemu z przesłaniem wszystkich dokumentów związanych z naszą działalnością, do nowego biura rachunkowego. Oszczędzimy sobie zatem mnóstwo kłopotów i nerwów.

Indywidualne podejście do klienta

Wiele osób, którym zależy na odpowiednim podejściu księgowych do swojej działalności, decyduje się na skorzystanie z usług małych biur rachunkowych. Nie powinna być to jednak kwestia decydująca o naszym ostatecznym wyborze. Powinniśmy bowiem pamiętać, że również w dużych firmach tego typu, możemy posiadać tak zwanego opiekuna dedykowanego. Wówczas, wszystkimi naszymi sprawami zajmuje się jedna osoba, co jest bardzo dużym ułatwieniem. Dzięki temu, nie będziemy musieli podczas każdej naszej wizyty, tłumaczyć jakiegoś problemu nowej osobie.

Doświadczenie i dobra renoma

Biura rachunkowe, które działają na rynku od wielu lat, posiadają niezwykle cenne doświadczenie oraz szeroką wiedzę. Dlatego, zdecydowanie warto im się przyjrzeć z bliska. Dobrze jest także kierować się opiniami osób, które miały już okazję korzystać z usług danej firmy. Jeśli posiada ona dobrą renomę oraz cieszy się dużą popularnością, możemy być pewni, że jej usługi pozostają na wysokim poziomie.

Only registered users can comment.

  1. Najlepiej w rozmowie przed podpisaniem umowy wypytać o wszystko żeby później nie było problemow że coś miało być zrobione a nie jest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *