trzyma papier w drukarce
Poradniki

Jak skutecznie obniżyć koszty drukowania w firmie lub w domu

23/03/2020

Problem wysokich kosztów drukowania druku jest istotny w wielu firmach. Problem ten wpływa nie tylko na obniżenie kosztów drukowania w jednej konkretnej firmie, ale także na stronę efektywnego zarządzania zasobami, prawidłowej alokacji kosztów i ochrony środowiska. Rzeczywiście, bezmyślne stosowanie papieru w dużych ilościach negatywnie wpływa na całe środowisko: jest to zarówno emisja odpadów, jak i wysokie zużycie pulpy, co prowadzi do zmniejszenia zasobów naturalnych.

Podstawowe sposoby obniżenia kosztów druku

Rezygnacja z drukowania produktów poligraficznych jest całkowicie niemożliwa, dlatego wymyślono sposoby optymalizacji procesów drukowania: zarówno druk reklamowy, jak i dokumentacja. Jeśli masz już standardowe wyposażenie, najprawdopodobniej drukarkę do drukowania bieżących dokumentów, które są potrzebne każdego dnia, możesz obniżyć koszty drukowania w następujący sposób:

  1. Przejmij kontrolę nad procesem drukowania. Wszyscy wiedzą, że niekontrolowane działania mogą prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji. To samo dotyczy procesów organizacyjnych, a zwłaszcza drukowania. Jak to zrobić? Zainstaluj specjalne oprogramowanie, które będzie rejestrować drukowane dokumenty i analizować proces korzystania z drukarki. Pod koniec tego okresu (na przykład miesiąca) będziesz mieć pod ręką statystyki, które wyraźnie pokażą, kto, kiedy i do jakiego stopnia drukuje dokumenty w Twojej organizacji. W przyszłości, po analizie danych, niektórzy pracownicy mogą ograniczyć dostęp do drukowania dokumentów częściowo lub całkowicie.
  2. Włącz specjalne tryby oszczędzania energii w swoich urządzeniach. Niektóre urządzenia obsługują specjalne tryby, które zmniejszają zużycie energii i kontrolują zużycie farby. Oprogramowanie, które pozwala ustawić drukarkę w tryb oszczędzania energii, może również obsługiwać wyłączanie urządzenia w nocy i w weekendy, co oszczędza zasoby.

Znajdź tańszy papier

wnętrze biurowe z drukarką w tleNie zakładaj, że twój dostawca ma najlepsze ceny dla wszystkich rodzajów zadań drukowania. Drukarnie różnią się między sobą szerokim zakresem cen. Jedna firma może mieć najniższe ceny za nakład 1000 egzemplarzy, ale może nie mieć najniższych cen za nakład 10 000 egzemplarzy. Inna drukarnia może oferować najkorzystniejsze ceny za usługi druku czterokolorowego, jednak może również oferować najwyższe ceny za druk dwukolorowy.

Drukarka i tonery

Inwestowanie w dobrej jakości drukarkę może na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Rozważając, którą drukarkę kupić, pomyśl o funkcjach, o koszcie samej drukarki i co najważniejsze, o tym, ile będzie kosztować jej eksploatowanie. Ogólna zasada brzmi: im więcej drukarka kosztuje początkowo, tym tańszy jest jej atrament. Jeśli zabraknie tonera w drukarce, zalecamy skupienie się na alternatywnych wkładach, które są bardziej opłacalne niż oryginalne. Tego typu wkłady kupisz na www.artjet.pl, zamienniki do drukarek są różnego typu, o zróżnicowanej jakości więc przed dokonaniem wyboru warto dokładnie upewnić się, co kupujemy.

Drukuj tylko wtedy, gdy musisz

Tak, jest to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na drukowaniu. Oprócz oszczędności pieniędzy oszczędzasz także środowisko. Istnieje wiele firm, które wysyłają faktury i inne dokumenty wyłącznie drogą elektroniczną. Można tego dokonać w nowoczesnym centrum telefonicznym, które sprzedaje towary przez telefon. W ten sposób zamówienie jest również zamykane i potwierdzane. Coraz więcej osób przyzwyczaja się do faktu, że drukowany dokument nie jest już koniecznością. Idź w tym kierunku, drukuj tylko w razie potrzeby i oszczędzaj znaczne pieniądze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *